Futbolay

Mehmet Demirkol'dan Galatasaray'a ilginç benzetme

Mehmet Demirkol'dan Galatasaray'a ilginç benzetme

Usta yazarın bugünkü yazısı ;

Sarı-Kırmızılılar, alışıldık oyunun dışında bir şey denedi ve kalesinde sıkıntı yaşamadan oyunu bitirdi. Sağlam ve sonuç alan bir t vardı. Sonuca ise sevimli bir kişilikle amansız bir canavar performansının bir vücutta birleşmiş hali Gomis’le ulaştı.

Tudor’un, Karabük’te oynattığı oyunun Türkiye’deki en iyi uygulayıcısı Mustafa Reşit Akçay. Hatta ölçek bu stratejiyse o, Avrupa tüm Türk teknik direktörlerden daha fazla başarı kazandı. Tudor’un bunun farkında olmaması olanaksız. Bugüne kadar önden Tolga’yla tamamladığı korkutucu baskı gücü yerine bu kez elinde olan ise Feghouli’yle kalitesi artmış ama baskı gücü azalmış bir ön ekip. Buna özellikle Galatasaray’ın bazı maçlarda oyunu soğutmak, demlendirmek konusunda yaşadığı zorluğun onu ne kadar rahatsız ettiğini söyleyişini de ekleyin. Tudor’un bu maça bu şartlarda baktığını anlamak lazım. 

Savunmayı Selçuk açtı. Rodrigues’in sakatlığı sonrası oyuna Selçuk’un girişi bu pas oyununa dönüşün göstergesi. Misal eğer Ya tercih edilse Galatasaray’ın yine öne bir baskı gücü olmayacaktı. Konya merkezden driplinglere devam edebilirdi. Ayrıca topa sahip olm konusu da rafa kalkacaktı. Ama bunların ötesinde Konya’nın iyi savunmasını arkaya attığı toplarla açan da Selçuk oldu. Belki seyirci ilk haftalardaki lezzeti almamış olabilir. Ancak sağlam ve sonuç alan bir Galatasaray seyrettik. Pozisyon vermedi.. Ve sevimli bir kişilikle am bir canavar performansının bir vücutta birleşmiş hali olan Gomis’le de sonucu buldu. Gerçekten çok acımasız. Ama sizi paramparça ed ona kızmanız imkansız.

Yorum yapın

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Futbolay veya futbolay.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Mehmet Demirkol'dan Galatasaray'a ilginç benzetme

Ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Atiker Konyaspor - Galatasaray maçı sonrası değerlendirmelerde bulundu.